Dentální hygiena

Dentální hygiena nyní za cenu 1000,- Dentální hygiena + fluoridace
Výše uvedená zvýhodněná nabídka platí do odvolání!

Dentální hygiena je procedura při které se ze zubní skloviny odstraní zubní kámen, pigmentace, povlak a bakterie. K odstranění těchto nečistot se používá ultrazvukový přístroj a kyrety. Následně se zubní sklovina vyleští profesionální depurační pastou. Na závěr se zuby ošetří koncentrovaným fluoridovým gelem. V rámci této procedury Vám dentální hygienistka také poskytne odbornou instruktáž o péči a čištění vašeho chrupu. Procedura dentální hygieny by se měla opakovat nejméně každých šest měsíců. Díky této prevenci se chrup udržuje v dobrém stavu a předchází se tak kazivosti zubů, zánětům dásní a dalším závažným onemocněním dutiny ústní, zejména pak paradontóze.

Chci se objednat

Pískování zubů - Air flow

Airflow neboli pískování zubů se provádí za účelem odstranění povrchové pigmentace a bakteriálních zbytků. U této procedury se používá speciální pistole, která vysokotlakým proudem vody spolu s granulovaným práškem jedlé sody odstraní ze zubní skloviny nežádoucí pigmentaci a veškeré jiné nečistoty. Jedlá soda způsobí zvýšení hladiny pH v ústech a tím se zastaví demineralizační procesy na vašich zubech.

Tato procedura je vhodná pouze pro zdravý chrup bez zánětu dásní, zbavený zubního kamene, případně ošetřen dentální hygienou.

          

Prevence a hygiena

Součástí zdravého životního stylu není jenom konzumace vyvážené stravy, fyzická aktivita, zákaz kouření a omezení alkoholických nápojů, ale také pravidelná péče o zuby a dásně. Je prokázána souvislost mezi zánětlivými procesy v dutině ústní a systémovými chorobami, jakými jsou například kardiovaskulární choroby.

Proto je důležité pravidelně a důkladně odstraňovat zubní plak, aby nedocházelo ke vzniku zánětu dásní, parodontitidy a zubního kazu. Ptáte se, jak je možné, že něco jako je zubní plak dokáže způsobit tolik problémů? Čtěte dál a dozvíte se více.

Zubní plak

Zubní plak je povlak, který obsahuje bakterie, jež jsou zodpovědné za vznik zánětu dásní a zubního kazu. Tyto bakterie se začínají kolonizovat už po 2 hodinách od vyčištění zubů a neustále se množí. Mikroorganismy v zubním plaku zpracovávají sacharidy na kyseliny, které po určitém časovém úseku způsobují demineralizaci zubní skloviny.

Imunitní systém organismu není dostatečně silný, aby zabránil invazi bakterií a tak spouští zánětlivý proces, který rozkládá tkáně závěsného aparátu zubu.

A tím se dostáváme k nejzávažnějšímu problému, kterým je parodontitida. Právě ta je hlavní příčinou ztráty zubů. Parodontitida začíná nenápadně, zpočátku se projevuje krvácením dásní při čištění zubů nebo po zakousnutí do tvrdší potravy, například do jablka.

Pokud v této situaci jedinec nezačne s důkladnou hygienou, nechává volné pole bakteriím, které pokračují v destrukci dásně a kostní tkáně. Tím dochází k destrukci opory zubu, která se projevuje viklavostí a ve finále ztrátou celého zubu.

Věděli jste, že až 95% bakterií zůstává v mezizubních prostorech?

Tyto prostory nevyčistí žádný zubní kartáček ani ústní voda. K vyčištění interdentálních prostor je ideální mezizubní kartáček, s jehož používáním má většina lidí problémy. Dentální hygienistka Vám vybere správnou velikost mezizubního kartáčku a naučí Vás ho správně používat tak, aby čištění bylo co nejméně traumatické.

Vždy mějte na mysli, že čisté zuby neonemocní!

Dentální hygienu by měl každý podstoupit alespoň 2x ročně, aby se zabránilo rozvoji výše zmiňovaných onemocnění dutiny ústní.

 

Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu