• First Dental Clinic in Czech Republic to have specialized in teeth whitening
  • More than 25,000 satisfied + brightened customers since 2008
  • Free consultation. No obligation.
  • Teeth up to 8 shades brighter
  • Guaranteed results

Laser teeth whitening

At Smille Dental Clinic, we are dedicated to providing our patients with quality dental care and the most personalized service in Prague. State-of-the-art technology combined with highly skilled and experienced physicians ensure our patients receive not only the best consult and planning, but enable us to deliver maximum results and comfort with minimal stress for our patients. At Smille Dental Clinic, there is nothing more important to us than seeing you smile.

The Smille Clinic uses Low Level Laser Therapy, the latest laser technology. Combined with our patented whitening gel, and our special filtration system that removes all harmful infrared (IR) and ultraviolet (UV) radiation, our technologies offer the most gentle and powerful teeth whitening system in the world, making your experience extremely efficient, fast, and painless. The total procedure takes less than an hour, but your results last for years.

Chci se
objednat

Dentální klinika Smille - bělení zubů laserem

Klinika Smille je první zdravotnické zařízení v České republice, které se na ordinační bělení zubů přímo specializuje. V této oblasti nabízíme vždy ty nejmodernější technologie a postupy. Právě proto dosahujeme v oblasti bělení zubů těch nejlepších výsledků. Od otevření kliniky v roce 2008 u nás podstoupilo proceduru bělení zubů přes 27 000 spokojených zákazníků.

Fotogalerie kliniky

Jak u nás bělení zubů probíhá?

Mezi časté otázky našich klientů patří, jak vlastně bělení zubů laserovou metodou probíhá. V naší zubní klinice Smile se vám věnují lékaři s bohatou zkušeností v oboru. Sepsali pro vás stručný popis celé procedury bělení zubů

  • Nejdříve vás detailně seznámíme s celým procesem a zodpovíme vaše dotazy.
  • Poté vám vložíme do úst ochranný retraktor, který nám umožní přístup k zubům. Dostanete také ochranné brýle a rty budou ošetřeny dentální vazelínou, která brání jejich vysušování.
  • Pro ochranu měkké tkáně vám bude do úst nanesen speciální ochranný silikonový gel.
  • Nyní již je potřeba nanést na bělené zuby bělící gel, který rovnoměrně pokryje každý zub.
  • Poté bude přiložena laserová lampa, která samotné bělení zajišťuje. Jeden cyklus nasvěcování trvá cca 12 minut.
  • Během procedury se cyklus nasvěcování opakuje celkem třikrát, poté již uvidíte výsledky.

Podívejte se, jaké jsou výsledky bělení zubů touto metodou v galerii před a po, nebo se k nám rovnou objednejte – nyní za zvýhodněnou cenu 4500,- !

 

Bělení zubů a estetická stomatologie

Ordinační bělení zubů zaujímá významné místo v estetickém zubním lékařství. Jedná se o proceduru, která účinně zesvětluje zubní sklovinu a navrací zubům jejich geneticky danou světlou barvu.

V průběhu času se sklovina zabarvuje a tmavne v důsledku několika faktorů, jako je např. změna minerální struktury zubů, konzumace nevhodných potravin a nápojů, kouření apod. Mezi nejčastější činitele zabarvující zubní sklovinu se řadí čaj, káva, kolové nápoje, červené víno, cigarety a tabák.

K dalším faktorům patří také věk, protože zubní sklovina s přibývajícími léty slábne a začíná být průsvitná. Zubní dentin, který začíná být přes průsvitnou sklovinu vidět způsobuje, že sama sklovina působí tmavším dojmem. Zářivost, lesk a přirozenou bělost zubní skloviny mohou negativně ovlivnit i některé léky.

Přes veškeré výše uvedené negativní faktory dokážeme v dentální klinice SMILLE Praha díky ordinačnímu bělení zubů laserem navrátit zubům jejich přirozený lesk a bělost. Tato procedura jednoduše odstraní usazené pigmenty z vnitřní části skloviny a částečně ji také zneprůhlední, čímž dojde k výraznému zesvětlení a rozjasnění zubů.

Jak dochází k zesvětlení zubní skloviny

Je to vlastně velmi jednoduché. Při zákroku ordinačního bělení zubů dochází k oxidaci zubní skloviny a tím i k uvolnění velkého množství molekul kyslíku. Tyto molekuly kyslíku následně bombardují usazené pigmenty v zubní sklovině, čímž dochází k jejich neutralizaci. Sklovina zubů se také díky této reakci částečně zneprůhlední a barva zubů se celkově výrazně zesvětlí a projasní. 

Bělení zubů pusobí pouze na vlasní sklovinu a jiné materiály v dutině ústní na proceduru bělení nereagují. Cizí materiály jako výplně, fazety, korunky, můstky apod. zůstanou po proceduře barevně bezezměn. 

Bělení zubů se nedoporučuje osobám mladších 18 let, neboť by mohlo způsobit podráždění nebo zvýšenou citlivost zubní dřeně. Tuto metodu nelze doporučit ani těhotným ženám.

Proč bělení zubů

Změna je nevyhnutelný proces. Bílé zuby přirozeně podléhají změně, pigmentaci a velkou roli hrají i životní styl a stravovací návyky. S přibývajícími lety zubní sklovina slábne a začíná být průsvitná, takže vnitřní vrstva zubni skloviny vypadá tmavší.

Zbarvení vašich zubů se také odvíjí od toho, co jíte a jak si čistíte zuby, a od mnoha dalších faktorů. Žvýkání tabáku, kouření a konzumace produktů obsahujících tabák mají za následek ztrátu přirozeného lesku, bělosti a dokonce odolnosti zubů. Abyste si zachovali bělejší zuby, je dobré čas od času podstoupit jejich bělení.

 

Různé metody bělení zubů


Ordinační bělení zubů
Tato kategorie je z lékařského hlediska naprosto bezpečná a provádí se pod dohledem odborného lékaře. Vzhledem k používaným technologiím a materiálům je tato metoda jednoznačně nejúčinnější a zároveň časově nenáročná. Celý zákrok netrvá déle než jednu hodinu. Po proceduře je nutné dodržovat bílou dietu po dobu 48 hodin.

Domácí bělení zubů
Do této kategorie patří bělení zubů v domácím prostředí. Účinné domácí bělení zubů je pouze takové, které zakoupíte v zubní ordinaci, kde vám k tomuto účelu zhotoví speciální nosiče na vaše zuby a také vám dodájí bělící gel s nízkým procentem peroxidu vodíku. Při tomto způsobu bělení zubů budete potřebovat trpělivost, protože aplikace nosičů s bělícím gelem se díky nízkému procentu peroxidu vodíku provádí i několik týdnů. Také je bezpodmínečně nutné po celou dobu bělení touto metodou dodržovat přísnou bílou dietu.

Objednávky a dotazy
257 941 296