Bělení zubů - vždy se svěřte do péče odborníka, který se na bělení zubů specializuje

Na povrchu zubů se může časem začít objevovat nažloutlé zbarvení, ať už v důsledku jídla a pití, kouření či dokonce nemoci, případně i v důsledku stárnutí. Avšak každý, kdo není s bělostí svých zubů spokojen, si dnes již může nechat zuby vybělit odborníkem.
Bělení zubů patří mezi velmi populární zubní procedury. Odborné bělení zubů v zubní ordinaci trvá třicet minut až hodinu. Nejprve je nutné provést konzultaci u zubního lékaře – ten provede důkladné stomatologické vyšetření a sdělí vám, jaký postup bělení bude ve vašem případě nejúčinnější.
Nažloutlé zuby lze bělit velmi dobře, bělení nahnědlých či zašedlých zubů je však poněkud složitější a celý proces odborného bělení je nutné prodloužit.
Pokud je vaším cílem dokonalý úsměv, může být ještě před zahájením odborného bělení nutné vyřešit další stomatologické problémy, zejména zakřivení nebo poškození zubů.
Pokud jsou vaše zuby pro bělení vhodné, provádí se daný postup v ordinaci – odtud název ordinační bělení zubů. Při ordinačním bělení se na dásně nanese ochranný gel, který chrání měkké tkáně v ústech. Zubní lékař poté na zuby aplikuje bělicí činidlo. Účinek bělicího činidla, gelů je možné urychlit nebo zlepšit pomocí speciální lampy nebo laseru. Způsob bělení zubů laserem je nejúčinnější, nejpohodlnější a nejrychlejší, navíc také zajistí nejdéle trvající výsledek, a to dva až tři roky.
Vnitřní bělení se provádí u zubů s odumřelou zubní dření. Bělicí činidlo se vloží do dřeňové dutiny a ponechá se uvnitř do další návštěvy. Celý postup se opakuje, dokud není u zubů dosaženo požadovaného účinku. Uvedený postup je bezbolestný, protože v ošetřovaných zubech již nejsou nervy.
U domácího bělení zubů se používá tzv. individuální nosič vyhotovený podle zubů pacienta. Nosič je naplněn gelem, jehož aktivní složkou je karbamid peroxid. Tento gel dokáže vybělit mírně zažloutlé nebo zahnědlé zuby, nutné je však každodenní bělení po dobu dvou až šesti týdnů, přičemž uvedený účinek zpravidla trvá šest měsíců. Poté se může pacient rozhodnout, zda bělení zubů absolvuje znovu. V době bělení je ovšem vždy nutné dodržovat tzv. bílou dietu – daná metoda je tak ve srovnání s ordinačním bělením méně pohodlná.
Bělení zubů bylo předmětem podrobným výzkumů, za účinné a bezpečné je však považováno pouze v případě, kdy na celou proceduru dohlíží zubní lékař.


Zpět na seznam článků

 
Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu