Bělení zubů jako běžná péče o vaše zuby

V průběhu běžného života je normální, že zuby ztratí svou původní barvu nebo že se na nich vyskytnou skvrny – a to i při správné hygieně a péči o dutinu ústní! Mnozí lidé proto ve snaze rozzářit svůj úsměv volí odborné bělení. Právě tyto postupy totiž mohou u zubů takříkajíc zastavit stárnutí. Pokud se o daných procedurách rozhodnete dozvědět více, brzy zjistíte, že existuje řada možností. Ještě než se tedy objednáte k zubaři, uveďme si nejčastější obavy a otázky, které se v souvislosti s bělením zubů vyskytují.

Proč je vhodné zvážit bělení zubů v ordinaci?
Výsledky jsou nejen mnohem rychlejší než u domácího bělení, ale zpravidla také bezpečnější. Ne všechny přípravky na bělení zubů určené k domácímu použití totiž schválila Asociace zubních lékařů, a to z dobrého důvodu. Chcete-li si rozzářit svůj úsměv, je nutné si uvědomit, že dostupné bělicí přípravky nejsou vždy stejné. Na trhu se vyskytuje několik různých forem a stupňů účinnosti. Zvolený přípravek proto musí odpovídat individuálním potřebám, daným potížím a odborné charakteristice. Použití nevhodného výrobku může vést k poškození zubů a měkkých tkání.

Může ordinační bělení zubů podstoupit každý?
Bělení zubů bohužel není vždy a pro každého vhodné. Je proto důležité, abyste si před samotnou procedurou nechali u zubaře provést komplexní analýzu. Bělení zubů pro vás například nemusí být vhodné, pokud máte zubní kaz, zánět dásní nebo korunku či jinou zubní náhradu na předních zubech.

Co mohu od ordinačního bělení zubů očekávat?
Během jednoho bělení je zpravidla možné dosáhnout zlepšení o 3–8 odstínů. Průměrná délka procedury trvá pouze 45 minut.

Jak ordinační bělení zubů probíhá?
Ordinační bělení zubů sestává z několika kroků. Zubař zpravidla na zuby aplikuje bělicí činidlo a na 10–15 minut vás usadí pod speciální lampu, která celý proces aktivuje. Daný postup se může během procedury až třikrát opakovat, díky čemuž lze dosáhnout optimálních výsledků.

Pokud tedy hledáte bezpečný a snadný způsob, jak si nejen rozzářit úsměv, ale jak také zmírnit známky stárnutí skloviny, je ordinační bělení zubů jednou z nejjednodušších možností.


Zpět na seznam článků

 
Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu