Zdravý úsměv znamená zdravou sebedůvěru

Bílý úsměv neznačí pouze zdravé zuby a dásně, zdraví vašich zubů se významně podílí také na vaší sebedůvěře. Jestliže máte ke svému úsměvu výhrady, dost možná se necítíte úplně dobře mezi ostatními lidmi. Proč tak záleží na bezvadném úsměvu?
     Úžasný úsměv = sebedůvěra
Čím lepší pocit máte z toho, jak vypadáte, tím lépe se budete cítit i celkově. Pokud máte bílé zářivé zuby, můžete se uvolnit, užít si každý okamžik a smát se. Vyzařujete zdravou sebedůvěru. Samotné roztažení koutků úst při úsměvu ovlivňuje tok krve do mozku a vyvolává pocit štěstí. Skutečnost, že pouhý úsměv zlepšuje náladu, má další pozitivní dopady, je totiž vysoce nakažlivý. Jestliže se usmějete, ostatní se pravděpodobně usmějí na vás, budete pro ně atraktivnější, čímž se zvedne vaše sebedůvěra i pocit spokojenosti.
     Vnímání úsměvu
Možná si to neuvědomujete, ale zda se usmíváte, či nikoliv, může mít značný vliv na to, jak vás vidí ostatní lidé. Zářivý úsměv vysílá lidem ve vašem okolí nepřehlédnutelný pozitivní vzkaz. Prozrazuje, že jste v jejich společnosti rádi, a povzbuzuje jejich optimismus. Pokud se usmíváte, připisují vám spíše kladné vlastnosti, vnímají vás jako člověka společenského, důvěryhodného, inteligentního, a naopak. Tudíž ať jste na party, pracovním pohovoru nebo jednoduše jdete po ulici, usmívejte se, plynou z toho pro vás jen samé výhody.
     Nedůvěra ve vlastní úsměv
Nespokojenost s vlastním úsměvem zpravidla znamená, že se málokdy smějete, a tudíž přicházíte o jeho prospěšné účinky, které jsme nastínili výše. Lidé, kteří se úsměvu snaží vyvarovat, většinou nejsou spokojení se vzhledem svých zubů. Někdy nemají zuby tak bílé, jak by si představovali, nebo mají pocit, že ztratily mladistvý lesk, a tak se za svůj úsměv stydí. Jakmile dojdou do tohoto stavu, odvyknou si usmívat se nebo se usmívají se semknutými rty, což působí podivně a neupřímně. Většina lidí si vůbec neuvědomuje, jak důležitý úsměv je, jak ovlivňuje vnímání jejich osoby ostatními i jejich pocit ze sebe samých.
     Nejlepší možnosti bělení pro co nejzářivější úsměv
Dokonalého dlouhotrvajícího vybělení zubů lze dosáhnout pouze dvěma způsoby, přičemž oba může poskytnout jen zubní specialista. Jedná se o bělení v ordinaci pomocí laseru nebo světla nebo profesionální bělicí gely nanášené pomocí na míru zhotovených aplikátorů. Před započetím jakékoliv bělicí procedury je nezbytně nutná konzultace s odborníkem, a to z několika důvodů. Bělicí činidla mohou fungovat pouze tehdy, jsou-li důsledně odstraněny veškeré skvrny z povrchu zubů, zubní plak i kámen (což provede zubní hygienistka). Návštěva dentální hygienistky a prohlídka u stomatologa vám navíc potvrdí, že máte zuby a dásně zdravé, a zaručí vám nejlepší způsob vybělení vašeho úsměvu.


Zpět na seznam článků

 
Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu