Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů – banány, jahody ani citróny zuby nevybělí.
Některé metody bělení zubů mohou být nebezpečné. Během posledních deseti let začali být lidé posedlí svým vzhledem a bělení zubů se také stalo velmi populární. Moderátoři, prominenti a další celebrity vyhledávají profesionální péči, která jim dodává úsměv, jenž pak září z obálek časopisů, a mnozí z nás pak hledají způsob, jak podobného výsledku dosáhnout svépomocí.
Dokážou banány vybělit zuby? Ačkoli bělení zubů jejich vyčištěním banánovou slupkou může znít jako dobrý nápad, jediným výsledkem bude odstranění usazenin z povrchu zubů. Zubní kartáček a nit vám v tomto ohledu prokážou lepší službu.
Existuje spousta babských rad, jak si domácími prostředky vybělit zuby:
OVOCNÝ OCET – kyselina obsažená v octu rozpouští některé skvrny, ale zároveň může narušit zubní sklovinu, což může být velmi nebezpečné, a poškození je nevratné.
JEDLÁ SODA – Colgate tvrdí, že soda bikarbona účinně odstraňuje skvrny z povrchu zubů a ty pak vypadají bělejší. Je však třeba mít na paměti, že soda může v důsledku častého používání poškodit zubní sklovinu.
DUŽINA POMERANČŮ A CITRÓNŮ – kyselina citronová poškozuje zuby. Pokud snad jsou potvrzeny případy, kdy pomeranče nebo citróny zuby skutečně vybělily, pak v neprospěch této metody mluví právě riziko poškození zubní skloviny kyselinou. Je navíc faktem, že kyselina citronová může způsobit odvápnění zubů, což jim dodává zažloutlý nebo zašedlý nádech.
JAHODY – na internetu koluje spousta tvrzení, včetně videí na YouTube, že zuby lze vybělit pomocí jahod. Významný výzkum na Univerzitě v Iowě prokázal, že zuby se jeví bělejší jen díky tomu, že jahody odstraní usazeniny a zubní plak. Všechny tyto mýty o bělení zubů domácími metodami byly tímto výzkumem vyvráceny. Většina těchto postupů může napáchat více škody než užitku. Je tedy lepší být opatrný než později litovat.


Zpět na seznam článků

 
Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu