Jak získat mladistvý úsměv?

Jedním z nejčastějších přání našich pacientů na naší dentální klinice SMILLE je získat opět „mladistvý úsměv“. Změny u vzhledu zubů si většina lidí začne uvědomovat někdy okolo čtyřicátého roku života, obecně tak lze říci, že účinky stárnutí zubů jsou pomalé.
Na klinice SMILLE však naštěstí disponujeme řadou metod, jak vlivy stárnutí, které se za dlouhá léta nakupily, zvrátit.

1. Bělení zubů. Většina z nás již o metodách bělení zubů slyšela. Přemýšleli jste už ale někdy, proč jsme tak posedlí bílými zuby? Odpověď je prostá: s bílými zuby vypadáme mladší! V mladém věku jsou naše zuby bílé a teprve časem dochází ke změně jejich barvy v souvislosti s tím, jak konzumujeme barevné potraviny a nápoje, kouříme a nedbáme na zubní péči. Získat zpět bílou barvu zubů ovšem není vůbec obtížné – na klinice SMILLE vám pomůžeme vybrat ten správný odstín, který vám bude slušet. Pamatujte ale na několik důležitých věcí:
Vaše zuby by neměly být bílé až příliš. Mladistvý úsměv neznamená, že vaše zuby budou zářit, ale že budou mít zdravou bílou barvu. Náš odborník vám pomůže vybrat ten nejvhodnější odstín. Jakmile si však necháte zuby vybělit, je nutné se vyvarovat 24 hodin pití nápojů, které by vaše zuby opět zabarvily, jako jsou víno, čaj či káva.

2. Léčba zubního kazu. Mnoho lidí se bohužel domnívá, že pokud není zubní kaz při úsměvu vidět, není nutné se jím zabývat. To však není pravda. Když se totiž smějeme, jsou vidět celá ústa a zubní kazy jsou zřetelné. Bez ohledu na zdravotní důvody pro léčbu zubního kazu se jej proto vždy snažte co nejdříve zbavit, protože i tím pečujete o mladistvý vzhled zubů. Nejste si jisti, zda nemáte zubní kaz? Nechte si zuby zkontrolovat pomocí RTG při příští návštěvě na dentální klinice.

3. Výměna amalgámových nebo starých plomb za nové v barvě zubů. Pro tuto výměnu je hned několik důvodů: amalgamový materiál, který byl používán ještě před několika lety k nápravě zubního kazu, se roztahuje a stahuje, což v zubech způsobuje nepatrné prasklinky, které mohou časem vést k potížím. Výměna starého materiálu za nový a tuhý materiál z pryskyřice, který je navíc v barvě zubů, je rozhodně správným krokem ke zdravému úsměvu. A navíc, staré amalgámové plomby podobně jako kaz „vyzrazují“, jak jste staří.

4. Svěží dech. Patříte-li mezi dlouholeté silné kuřáky nebo často pijete kávu, zákonitě se to projeví na dechu. Pokud se řadíte do některé z těchto skupin, je správná ústní hygiena a  profesionální čištění zubů dentální hygienistkou naprostou nezbytností. Na trhu lze nyní nalézt produkty, které vám svěží dech pomohou uchovat déle. Jsou to například bělicí zubní pasty. Nejoblíbenější pastou u našich klientů je bělící zubní pasta SMILLE.

Nyní již víte vše, co je pro zachování mladistvého úsměvu důležité. V případě jakýchkoli dotazů nebo zájmu o možnosti ošetření, se na nás můžete kdykoli obrátit na: info@smille.cz
Rádi se s vámi setkáme a pomůžeme vám získat úsměv, po němž jste vždy toužili a který si zasloužíte!


Zpět na seznam článků

 
Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu