Bělení zubů a estetická stomatologie

Bělení zubů a estetická stomatologie

Ordinační bělení zubů zaujímá významné místo v estetickém zubním lékařství. Jedná se o proceduru, která účinně zesvětluje zubní sklovinu a navrací zubům jejich geneticky danou světlou barvu.

V průběhu času se sklovina zabarvuje a tmavne v důsledku několika faktorů, jako je například konzumace nevhodných potravin a nápojů, kouření apod. Mezi nejčastější činitele zabarvující zubní sklovinu se řadí čaj, káva, kolové nápoje, červené víno, cigarety a tabák. Bělost zubní skloviny mohou negativně ovlivnit i některé léky.

Přes veškeré výše uvedené negativní faktory dokážeme díky ordinačnímu bělení zubů laserem navrátit zubům jejich přirozenou bělost.

Jak dochází k zesvětlení zubní skloviny

Při zákroku ordinačního bělení zubů dochází k neutralizaci pigmentů usazených ve vnitřní části skloviny. Díky této reakci se zuby výrazně zesvětlí. 

Bělení zubů pusobí pouze na vlasní sklovinu. Cizí materiály jako výplně, fazety, korunky, můstky apod. zůstanou po proceduře barevně bezezměn.

Různé metody bělení zubů

Ordinační bělení zubů
Tato kategorie je z lékařského hlediska naprosto bezpečná a provádí se pod dohledem odborného lékaře. Vzhledem k používaným technologiím a materiálům je tato metoda jednoznačně nejúčinnější a zároveň časově nenáročná. Celý zákrok netrvá déle než jednu hodinu. Po proceduře je nutné dodržovat bílou dietu po dobu 48 hodin.

Domácí bělení zubů
Do této kategorie patří bělení zubů v domácím prostředí. Účinné domácí bělení zubů je pouze takové, které zakoupíte v zubní ordinaci, kde vám k tomuto účelu zhotoví speciální nosiče na vaše zuby. Aplikace nosičů s bělícím gelem se díky nízkému procentu peroxidu vodíku provádí i několik týdnů. Také je bezpodmínečně nutné po celou dobu bělení touto metodou dodržovat přísnou bílou dietu.

 
Objednávky a dotazy
(+420) 257 941 296
Menu